Ladies Section ~ Trophy Winners 2011

News, Events and Knockout Competitions : Ladies Section ~ Trophy Winners 2011

Trophy Winners 2011

Winter League

Julie Taylor                                                

Winter Eclectic Nett:     Division 1

Eliza Vail                                                   

                                           Division 2

Julie Taylor                                              

                                           Division 3

Marion Gibbs                                    

Summer Eclectic:          Best Gross

Sandra Ford & Sheena Smith

                                           Best Nett

Bridget Caddy

                       Gross:        Division 1

Sandra Ford & Sheena Smith

                                           Division 2

Jean Padfield

                                           Division 3

Morag Owen-Burke

                       Nett:            Division 1

Hilary Dennes

                                           Division 2

Sandra Basford

                                           Division 3

Bridget Caddy

Stewart Trophy:                        1st

Anne Agnew & Chris Jowett

                                                     2nd

Ros Williams & Val Fraser

Clarke Trophy:                          1st

Jean Padfield

                                                     2nd

Julie Taylor

Clarke Plate:                             1st

Eliza Vail

                                                     2nd

Sandra Basford

Granny’s Goblet:                      1st

Jean Padfield

                                                     2nd

Bridget Caddy

EWGA Medal

Sandra Ford

Captain’s Challenge Spoon

Alex Radwell

Ladies v Juniors (Lady Captain’s Cup)

Juniors

Past Captains’ Cup

Hilary Dennes

Spar Cup - Winners Lady Captain’s Day

Ros Williams, Morag Owen-Burke, Lynn O’Neill

Most Improved Player (James Cup)

Stacie Watts

High/Low Cup

Julie Taylor/Chris Coates

Birdie Tree:                        

Sandra Ford

                                             

 

Par Bar:                               Division 1

Anne Agnew

                                              Division 2

Sylvia Coache

                                              Division 3

Sandra Basford

Putting Cup

Gwen Clarke

Ladies Champion (James Salver)

Sandra Ford

Best Nett - Silver

Vanessa Watts

Best Gross – Bronze

Jean Padfield

Best Nett – Bronze (Whitty Rose Bowl)

Sandra Basford

Seniors Lady Champion

Pat Whitehead

Seniors Best Nett

Ann McRae

                                                                                   

 

Hole in One - 2011

Aideen Roche

 

Anne Agnew

Copyright © Long Sutton Golf & Leisure Ltd (Company number: 04162189), 2008-2017. All Rights Reserved.

Website Design and VPS Cloud Hosting by Uxello.
Golf Club CMSWebsite System - Golf Club CMS
Switch to Desktop ViewSwitch to Mobile View